Audinių rūšys

Drabužiai yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, o įvairios audinių rūšys leidžia eksperimentuoti ir pasirinkti tinkamiausią aprangą pagal etiketą, veiklos pobūdį bei asmeninius norus. Mūsų apranga jau seniai atlieka ne tik apsauginę, šildančią funkciją. Šiuolaikinėje visuomenėje ji tapo kiekvieno žmogaus saviraiškos būdu, o drabužių gamyba išaugo į labai svarbią pramonės šaką bei didžiulę mados industriją. Pasigilinkime, kokių rūšių audiniai dažniausiai naudojami drabužių gamyboje.

Yra daug skirtingų audinių rūšių. Vieni jų skirti kasdieniams drabužiams ir pasižymi patvarumu, lengva priežiūra, kiti audiniai skirti sportavimui, aktyviam laisvalaikiui ir turi tam tikrų techninių savybių (pavyzdžiui, lengvai išgarina susikaupusią drėgmę arba sulaiko šilumą), dar kiti audiniai skirti proginiams drabužiams, ir specialus jų apdirbimas leidžia išgauti norimas faktūras, blizgumą ir kt.

Šiame straipsnyje apžvelgsime, kokios yra pagrindinės audinių rūšys, bei papasakosime apie jų savybes.

Įvairios audinių rūšys

Acetatas

Cheminio pluošto plonas audinys, dažniausiai blizgus, švelnaus paviršiaus. Dažniausiai naudojamas kaip drabužio pamušalas.

Aksomas

Dirbtinio pluošto (poliesterio) arba viskozės audinys, turintis plaukelius gerojoje audinio pusėje, blizgus ir švelnus. Dažniausiai naudojamas vakariniams, proginiams drabužiams siūti.

Batistas

Plonas medvilnės arba lino audinys, naudojamas marškiniams, suknelėms siūti.

Drobė

Tvirtas, standus, laikantis formą lino arba medvilnės audinys, naudojamas tiek drabužiams, tiek aksesuarams (pvz., daugkartiniams maišeliams), tiek patalynei siūti. Natūralus audinio pluoštas leidžia odai kvėpuoti, gerai sugeria drėgmę, tad dažnai naudojamas vasariniams, vaikiškiems drabužiams.

Džinsas

Tvirtas, patvarus džinsinis audinys, skirtas tiek drabužiams, tiek aksesuarams. Dėl audinio tvirtumo ir patvarumo džinsas anksčiau buvo naudojamas tik darbiniams drabužiams, bet šiuolaikinės technologijos leidžia audinį suminkštinti, dažyti įvairiomis spalvomis, apdirbti audinį lazeriu, tad šio audinio panaudojimo galimybės labai išsiplėtė, ir jis tapo pritaikomas visur.

Džersis

Plonas, elastingas trikotažinis audinys, skirtas palaidinėms, marškinėliams, suknelėms. Džersio sudėtis gali būti įvairi: medvilnė, linas, viskozė, vilna, bambukas, dirbtiniai pluoštai ir kt.

Gipiūras

Tai įvairūs nėriniai, kiauraraščio audiniai, įvairių sudėčių (tiek natūralių, tiek cheminių pluoštų). 

Kilpinis trikotažas

Storesnė trikotažinė, tampri medžiaga, kurios geroji pusė yra lygi, o vidinėje pusėje yra mažos kilpelės. Dažniausiai ši medžiaga naudojama laisvalaikio, sportiniams drabužiams, tačiau ji lengvai pritaikoma bet kokioje kasdieninėje aprangoje.

Krepas

Grublėto, faktūrinio paviršiaus, kritus audinys, dažniausiai plonas, gali būti permatomas. 

Muslinas

Faktūrinis medvilninis audinys, labai minkštas ir malonus, todėl plačiai naudojamas kūdikių ir vaikų drabužiams, vasariniams drabužiams siūti.

Pliušas

Ilgo plauko audinys, kitaip – dirbtinis kailis, pagamintas cheminio pluošto.

Punto audinys

Tvirtas trikotažinis audinys, gerai laikantis formą, turintis tamprumo, lygaus paviršiaus. Tinkamas tiek kostiumams, tiek kelnėms ar kitiems gaminiams. Sudėtyje dažniausiai būna sumaišyti viskozės, poliamido ir elastano siūlai, tokia sudėtis lemia audinio gražią išvaizdą, atsparumą, lengvą priežiūrą. Tačiau šis audinys dažnai linkęs susitraukti, tad skalbiant reikėtų rinktis švelnią skalbimo programą, nedžiovinti džiovyklėje.

Satinas

Prabangus, švelniai blizgus audinys slidžiu paviršiumi, turintis nuostabų kritimą audinys, naudojamas suknelėms, palaidinėms, miego drabužiams. Sudėtis gali būti dirbtinio arba natūralaus pluošto (dažniausiai viskozės).

Šifonas

Labai lengvas, permatomas audinys, švelnaus paviršiaus, įvairių sudėčių. Gali būti naudojamas sluoksniavimui, puošybiniams elementams, proginiams drabužiams.

Trikotažas

Bendrinis visų trikotažinių medžiagų (audinių, pagamintų mezgimo mašinomis) pavadinimas.

Velvetas

Tvirta, švelnaus paviršiaus, vertikaliai dryžuoto audimo medžiaga, gerai laikanti formą, gali turėti šiek tiek elastingumo. Velveto sudėtis gali būti dirbtinio arba natūralaus pluošto, su elastanu arba be jo, dryželiai gali būti įvairaus pločio. 

Veliūras

Švelnus, labai minkštas audinys, turintis plaukelius gerojoje pusėje, lengvai prižiūrimas ir malonus dėvėti. Labai populiarus audinys laisvalaikio, namų drabužių gamyboje.

Žakardas

Tvirtas austinis audinys, dažniausiai margas, gaminamas naudojant skirtingų spalvų ir faktūrų siūlus ir taip išgaunant grublėtą, faktūrišką paviršių, įvairius raštus.

Renkantis drabužius, svarbu atsižvelgti į audinio savybes ir tai, kaip jos atitinka jūsų poreikius. Perkant drabužius internete, verta skaityti produktų aprašymus ir atsiliepimus, siekiant gauti išsamesnę informaciją apie audinio kokybę ir drabužio patogumą. Tinkamai rinkdamiesi drabužius pagal audinį, galite pasiekti optimalų komfortą ir išlaikyti stilingą išvaizdą.

Kreipkitės į mus – turime platų audinių asortimentą, ir atsižvelgdami į Jūsų pageidavimus, padėsime išsirinkti tinkamiausius audinius Jūsų projektams!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *