Audinių priežiūros ženklai

audinių priežiūros ženklai

Ką reiškia audinių priežiūros ženklai atiketėje?

Įsigiję naują drabužį, vidinėje jo pusėje rasite etiketę, kurioje įrašyta įvairi informacija. Etiketėje nurodoma drabužio gamybos šalis, sudėtis, gaminio dydis, bei audinių priežiūros ženklai.

Gaminio priežiūra paprastai žymima tam tikrais ženklais, kurių reikšmė yra tarptautinė, ir dėl to visiems suprantama. Tai labai palengvina mūsų gyvenimą, nes kad ir kokioje šalyje gaminys būtų pagamintas, kad ir kokia kalba pateikta informacija, bet ženklai – visur tie patys ir visiems aiškūs. Suprasdami juos, visuomet žinosime, kaip reikėtų tą gaminį skalbti, džiovinti ir prižiūrėti.

Šiek tiek istorijos

Ar žinote, kad tarptautinis audinių priežiūros žymėjimas atsirado 1963 metais Šveicarijoje? Iki to laiko specifinio žymėjimo nebuvo – apie 1950 m. buvo išrastos automatinės skalbimo mašinos, jos pamažu rado vietą tuometinių gyventojų namuose. Pirmosios mašinos turėjo tik du skalbimo režimus: 90 laipsnių temperatūroje buvo skalbiami balti drabužiai, ir 60% laipsnių temperatūroje skalbiami lepesni, spalvoti drabužiai. Daugiau skalbimo režimų ir nereikėjo – juk visi tuo metu naudojami audiniai buvo natūralios kilmės (linas arba medvilnė), tad ir jų priežiūra buvo paprastesnė. Tačiau vystantis technologijoms, išrandant vis naujas audinių sudėtis, pradėjus audinių gamybą iš dirbtinio pluošto siūlų ir tobulėjant skalbimo mašinoms, atsirado poreikis įvairesnėms skalbimo programoms, labiau pritaikytoms skirtingų audinių elgsenai. Todėl atsirado poreikis visą informaciją sisteminti, bei padaryti ją suprantamą visiems. Taigi 1963 metais buvo įsteigta Tarptautinė audinių ženklinimo Asociacija, kuri sukūrė tarptautinius žymėjimo ženklus bei juos užregistravo. Šie ženklai sėkmingai naudojami ir šiandien.

Audinių priežiūros simbolių kategorijos

Paprastai etiketėje būna nurodyti keli ženklai, nurodantys skirtingus audinio priežiūros procesus. Pagrindinės priežiūros ženklų kategorijos yra šios:

  • Skalbimas
  • Balinimas
  • Džiovinimas
  • Lyginimas
  • Cheminis valymas
audinių priežiūros simboliai

Žemiau pateiktoje lentelėje rasite pagrindinius drabužių priežiūros ženklus.

SimbolisKategorijaPriežiūros simbolio reikšmė
SkalbimasGalima skalbti rankomis arba skalbimo mašina.
SkalbimasGalima skalbti tik su YPATINGAI švelniu skalbikliu (brūkšnelių kiekis simbolio apačioje nurodo tam tikrą leidžiamą skalbiklio stiprumą – kuo daugiau brūkšnelių, tuo švelnesnė skalbimo priemonė turi būti).
SkalbimasSkalbimas rankomis
SkalbimasGaminio skalbti negalima
SkalbimasSkalbti iki 30 laipsnių temperatūroje (gali būti nurodytas skirtingas leidžiamas vandens šilumos lygis)
SkalbimasSkalbti iki 30 laipsnių temperatūroje (gali būti nurodytas skirtingas leidžiamas vandens šilumos lygis – kuo daugiau taškelių, tuo didesnė leidžiama vandens temperatūra)
BalinimasBalinti galima balikliais, kurių sudėtyje nėra chloro.
BalinimasBalininti negalima.
DžiovinimasGalima džiovinti džiovyklėje
DžiovinimasGalima džiovinti džiovyklėje nustačius žemą temperatūrą (gali būti nurodytas skirtingas taškelių skaičius – kuo daugiau taškelių, tuo aukštesnėje temperatūroje galima džiovinti).
DžiovinimasDžiovinti ištiestą
DžiovinimasDžiovinti pavėsyje
DžiovinimasDžiovinti pakabintą ant pakabos (skalbiant galima naudoti gręžimo funkciją skalbyklėje)
DžiovinimasDžiovinti pakabintą (be gręžimo funkcijos skalbyklėje)
DžiovinimasDžiovinti elektrinėje džiovyklėje negalima
DžiovinimasNegręžti sukant
LyginimasGalima lyginti ir naudoti garų funkciją (gali būti nurodytas skirtingas taškelių skaičius – kuo daugiau taškelių, tuo aukštesnėje temperatūroje galima lyginti).
LyginimasLyginant nenaudoti garų
LyginimasLyginti negalima
Cheminis valymasGalima naudoti standartinį (sausą) cheminį valymą.
Cheminis valymasGalimas sausas valymas tetrachloretilenu.
Cheminis valymasGalimas sausas valymas angliavandeniliais.
Cheminis valymasGalimas šlapias valymas

Kodėl svarbu tinkamai prižiūrėti gaminį?

Viena svarbiausių drabužio ilgaamžiškumo sąlygų – tai tinkama jo priežiūra. Laikydamiesi gamintojo nurodytų gaminio priežiūros reikalavimų, Jūs tikrai laimėsite: drabužis ilgiau tarnaus, ilgesnį laiką išliks naujas, nesusitrauks ar neištįs po skalbimo, ilgiau išliks audinio spalva. Prižiūrėkime ir rūpinkimės savo drabužiais, ir jie mus ilgiau džiugins.

Jei šiame straipsnyje neradote reikalingos informacijos – kreipkitės į mus! Mielai padėsime, papasakosime, pasidalinsime žiniomis ir parinksime Jums tinkamiausias medžiagas.

Susisiekti galite žemiau esančiais kontaktais. Lauksime Jūsų užklausų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *